نزدیک به 400 قلم داروی ضروری و پرتکرار به تدریج در لیست بیمه ای قرار می گیرد

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: نزدیک به 400 قلم داروی ضروری و پر تکرار به تدریج در لیست بیمه ای قرار می گیرد.
نزدیک به 400 قلم داروی ضروری و پرتکرار به تدریج در لیست بیمه ای قرار می گیرد
دیگران چه می خوانند:

محمد مهدی ناصحی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، درباره پرداخت مطالبات طرح دارویار توسط سازمان بیمه سلامت ایران گفت: خوشبختانه پرداختی ما به التفاوت ارز دارو و سهم سازمان در دو ماه گذشته بلافاصله انجام شده است، در نظر داریم با توجه به منابعی که در اختیار داریم بلافاصله پس از پایان شهریور ماه نیز بلافاصله بتوانیم در سراسر کشور مطالبات داروخانه ها را پرداخت کنیم.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: تمام مطالبات پرداخت شده و در حال حاضر منتظر اسناد هستیم، هر سندی توسط بیمارستان دولتی، خصوصی و یا مراکز سرپایی ارسال شود؛ پرداختی ها صورت می گیرد؛ خوشبختانه همکاری سازمان برنامه تاکنون قابل قبول بوده و تخصیص ها به موقع  انجام شده است.
وی تصریح کرد: حتی برای مطالبات شهریور بیمارستان های دولتی و خصوصی نیز 2 هزار و 350 میلیارد تومان به سازمان تخصیص پیدا کرده که در صورت ارسال اسناد مطالبات پرداخت می شود.
ناصحی تاکید کرد: اسناد سرپایی به صورت الکترنیکی ارسال می شود، اما اسناد بستری به شکل الکترونیک آفلاین است؛ لذا پس از جمع بندی پرداختی ها به صورت الکترونیک صورت می گیرد.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه، برای مرداد ماه سازمان بیمه سلامت حدود 500 میلیارد تومان در بخش سرپایی در مجموع سهم سازمان و سهم ما به التفاوت ارزی را پرداخت کرده است اظهار داشت: در بخش بستری دارویی نیز همین میزان هزینه نزدیک به 500 میلیارد تومان در ماه وجود دارد که در مجموع می توان گفت بیمه سلامت هزار میلیارد تومان با این داروهای تحت پوشش و ما به التفاوت ارز در کشور پرداخت می کند، یعنی سهم بیمه سلامت تاکنون منهای ملزومات و تجهیزات پزشکی ماهانه حدود هزار میلیارد تومان است.
وی گفت: جهت کاهش مشکلات مردم در بحث پوشش بیمه ای داروها، معاونت درمان وزارت بهداشت باید تعاریف و پروتکل های مربوط را تدوین کند و طبق این پروتکل ها در سامانه های بیمه سلامت قواعدی جاری می شود، لذا مشکلات را مرتفع خواهیم کرد.
ناصحی افزود: در حال حاضر از 3 هزار و 900 قلم دارو در فارماکوپه نزدیک به 2 هزار قلم دارو تحت پوشش بیمه است که داروهای ضروری و پرتکرار است، لذا نزدیک به 400 قلم داروی ضروری و پر تکرار دیگر نیز به تدریج تا پایان سال جاری تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

نزدیک به 400 قلم داروی ضروری و پرتکرار به تدریج در لیست بیمه ای قرار می گیرد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟