تولید ۳۵ قطعه اصلی و ۲۵۰ قطعه نصبی نیروگاه خلیح فارس در داخل کشور

طالعی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق خلیج فارس اظهار کرد: ساخت تعداد زیادی از قطعات و تجهیزات نیروگاه گازی خلیج فارس در کشور با خودباوری و تلاش نیروهای خدوم این مجموعه انجام می‌شود.
تولید ۳۵ قطعه اصلی و ۲۵۰ قطعه نصبی نیروگاه خلیح فارس در داخل کشور

به گزارش شستارسانه، وی با اشاره به اینکه نیروهای متخصص و شرکت‌های داخلی تحریم‌های ظالمانه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را تبدیل به فرصت کردند و توانستند بیش از 35 قطعه اصلی و 250 قطعه نصبی نیروگاه خلیح فارس را در داخل کشور تولید کنند، افزود: این بومی سازی، حدود 50 درصد هزینه‌ها در تعمیرات اساسی نیروگاه گازی خلیج فارس را کاهش داد.

طالعی با تاکید بر اینکه تلاش برای ساخت قطعات در داخل کشور تا قطع کامل وابستگی به قطعات خارجی قطعا ادامه خواهد داشت، گفت: نیروگاه گازی خلیج فارس طی سه سال گذشته با انجام اقدامات زیر ساختی اعم از برنامه‌ریزی در حوزه تعمیرات، بازدیدهای دوره‌ای و هماهنگی با مدیریت شبکه برق ایران، موفق به افزایش تولید و کسب بالاترین آمار تولید برق در یک سال گذشته شده است.

دیگران چه می خوانند:

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق خلیج فارس تصریح کرد: این دستاوردهای قابل توجه حاصل سخت کوشی و تلاش کارکنان نیروگاه گازی خلیج فارس برای خدمت رسانی به مردم عزیز کشور می باشد.

وی تاکید کرد: رعایت الزامات مسائل زیست محیطی در نیروگاه خلیج فارس از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است و این امر به صورت مکرر مورد تقدیر سازمان محیط زیست استان هرمزگان قرار گرفته است.

شایان ذکر است؛ نیروگاه گازی خلیج فارس دارای ظرفیت تولید 990 مگاوات بوده که شامل 6 واحد گازی 165 مگاواتی مدل GT13E2 آلستوم می باشد. این نیروگاه به عنوان حامی محیط زیست در تولید انرژی پاک از پیشرفته ترین نیروگاه های تولید برق کشور به شمار می آید و حدود یک سوم تولید برق مورد نیاز استان هرمزگان را بر عهده دارد.

تولید ۳۵ قطعه اصلی و ۲۵۰ قطعه نصبی نیروگاه خلیح فارس در داخل کشور

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟