تحقق ۱۰۹ درصدی اهداف تولید فولاد مبارکه در شش‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: ۱۰۹ درصد از اهداف شرکت در تولید شش‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ محقق شده و به‌موازات رشد کمی، به رشد کیفی و تولید محصولات خاص نیز در فولاد مبارکه تاکید می‌شود و این امر با افزایش کیفیت محصولات و اضافه شدن چندین محصول جدید به سبد محصولات شرکت اضافه شده‌ است.
تحقق ۱۰۹ درصدی اهداف تولید فولاد مبارکه در شش‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱

در ادامه مسیر روشن و برنامه‌های راهبردی فولاد مبارکه که از مهرماه سال 1400 بازنگری و وارد فاز اجرا شد، اگرچه تحریم‌های ظالمانه، محدودیت‌های انرژی و منابع اولیه و حمله‌های سایبری موانعی ایجاد کرد، اما نه‌تنها نتوانست در اراده پولادمردان این شرکت خللی ایجاد کند، بلکه انسجام بیش‌ازپیش مدیریت و کارکنان و همسویی آن‌ها با اهداف کلان ترسیم‌شده شرایطی فراهم کرد که در شش‌ماهه نخست سال 1401، بیشتر نواحی این شرکت با رشد چشمگیر تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل، کارنامه درخشانی از عملکرد خود در نیم سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» برجای گذارند.

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل فولاد مبارکه، ضمن بیان این مطلب گفت: افزایش ارزشمند کمی و کیفی تولید در این شرکت، بدون اضافه کردن خط تولید و هرگونه تجهیزات اضافی در شرایط سخت یادشده، در حالی به دست آمد که تلاش رسانه‌های بیرونی برای تخریب روحیه تولید در بزرگ‌ترین فولادساز کشور که خوراک بسیاری از صنایع و کارخانجات داخلی کشور را تأمین می‌نماید، به اوج خود رسیده بود.

دیگران چه می خوانند:

وی با بیان اینکه برای سال 1401 در شرکت فولاد مبارکه تولید 6 میلیون و 900 هزار تن تختال و برای مجتمع فولاد سبا نیز تولید یک میلیون و 520 هزار تن هدف‌گذاری شده است، تصریح کرد: از همان روزهای نخست سال جاری با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، کارکنان این مجموعه برای دست‌یابی به رکوردهای جدید تولید عزم خود را جزم کردند و موفق شدند ضمن افزایش تولید نسبت به مدت مشابه سال 1400 در همه نواحی و ثبت رکوردهای بی‌سابقه درمجموع 109درصد برنامه‌های ترسیم‌شده را محقق سازند.

تحقق 109 درصدی برنامه‌های فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه سخنان خود با اشاره به دستاوردهای شرکت توضیح داد: در ناحیه آهن‌سازی با همت کارکنان، تولید گندله در شش ماه نخست سال جاری با 5.2 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 3 میلیون و 789 هزار تن و تولید آهن اسفنجی در مجموع واحدهای احیا مستقیم فولاد مبارکه و فولاد سبا نیز با 19.1 درصد رشد به 4 میلیون و 798 هزار تن افزایش یافت.

به گفته طیب‌نیا، مجموع تختال تولیدشده در شرکت فولاد مبارکه مجتمع فولاد سبا در نیمه نخست سال 1401 با 20.1 درصد رشد به 4 میلیون و 551 هزار تن افزایش یافته و تحقق 109 درصدی برنامه‌ها را به ثبت رسانده است.

وی در ادامه این موفقیت‌ها، از محقق شدن 106.2 درصد برنامه‌ها به دست کارکنان توانمند نورد گرم فولاد مبارکه و فولاد سبا خبر داد و گفت: در بازه زمانی یادشده جمع محصولات نورد شده در شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا رشد 14.9 درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال 1400 داشته است؛ به‌نحوی‌که تولید ورق گرم این دو خط از 3 میلیون و 155 هزار تن نیمه نخست سال قبل به 3 میلیون 351 هزار تن در مدت مشابه سال جاری افزایش یافته است.

ثبت رکوردهای جدید در ناحیه نورد سرد

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه از موفقیت‌های به‌دست‌آمده در خطوط مختلف ناحیه نورد سرد شرکت در نیمه نخست سال جاری خبر داد و تاکید کرد: رکورد روزانه 5.212 تن در واحد اسیدشویی (29 فروردین‌ماه)؛ رکورد روزانه تولید 990 تن ورق گالوانیزه (30 خرداد)؛ رکورد ماهانه ورق سرد در خط اصلاح 4 به میزان 20 هزار و 716 تن (فروردین‌ماه) و رکورد ماهانه خط قلع‌اندود به میزان 10 هزار و 460 تن (شهریور 1401) کامل‌کننده موفقیت‌های شرکت در نیمه نخست سال 1401 بوده است.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود به تحقق اهداف گروه فولاد مبارکه در شش‌ماهه نخست سال جاری اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه همگرایی و انسجام موجود بین شرکت‌های زیرمجموعه فولاد مبارکه نیز دستاوردهای خوبی برای صنعت فولاد کشور به ارمغان آورد؛ به‌نحوی‌که فولاد هرمزگان در ماه‌های فروردین و شهریور موفق شد دو رکورد جدید را به ثبت برساند.

تاکید فولاد مبارکه به رشد کیفی در کنار رشد کمی

وی افزود: در شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری با ثبت یک رکورد روزانه (فروردین‌ماه) و 2 رکورد ماهانه میزان تولید روزانه این شرکت به 2 هزار و 690 تن و تولید ماهانه نیز به 84 هزار و 255 تن افزایش یافت. کارکنان شرکت فولاد امیرکبیر کاشان طی شش‌ماهه نخست سال جاری با ثبت 3 رکورد روزانه و ماهانه در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و شهریور میزان تولید روزانه و ماهانه این شرکت را به ترتیب به یک هزار و 246 تن، 21 هزار و 903 تن و 21 هزار و 922 تن افزایش دادند. همچنین در شرکت فولاد سنگان شاهد ثبت سه رکورد پی‌درپی روزانه در فروردین‌ماه 1401 و عبور از مرز تولید 18 هزار و 960 تن گندله هستیم. در نهایت در شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری نیز مشاهده می‌کنیم که در فروردین‌ماه سال 1401 با تولید 26 هزار و 805 تن ورق گالوانیزه رکورد تولید این واحد که در مردادماه سال 1399 به ثبت رسیده، شکسته شده است.

طیب‌نیا خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه امروزه در همه حوزه‌ها، به‌ویژه صنعت فولاد که ازجمله صنایع مادر محسوب می‌گردد، بازار به‌شدت رقابتی است و نیاز به ورق‌های با کیفیت به شکل فزاینده‌ای رشد یافته، در فولاد مبارکه نیز تأکید شده است که به‌موازات رشد کمی، به رشد کیفی و تولید محصولات خاص نیز توجه ویژه داشته باشیم و این امر با افزایش کیفیت محصولات و اضافه شدن چندین محصول جدید به سبد محصولات فولاد مبارکه ازجمله ورق‌های آجدار و ارتقای کیفیت ورق‌های قلع اندود محقق شده است.

تحقق ۱۰۹ درصدی اهداف تولید فولاد مبارکه در شش‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟