فرایند افزایش سرمایه شرکت بیمه حافظ به 3000 میلیارد ریال و ورود به سرزمین اصلی کلید خورد

معاون مالی و اداری بیمه حافظ از تایید افزایش سرمایه شرکت به 3000 میلیارد ریال توسط سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد و گفت: به زودی اقدام های لازم (برگزاری مجمع و ...) جهت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت و آورده نقدی سهامداران صورت خواهد گرفت.
فرایند افزایش سرمایه شرکت بیمه حافظ به 3000 میلیارد ریال و ورود به سرزمین اصلی کلید خورد

خدایاری با بیان اینکه از ابتدای فعالیت مدیریت جدید شرکت هدفگذاری برای ورود به سرزمین اصلی صورت گرفته بود، افزود: در راستای این هدف سال 99 مجوز افزایش سرمایه از مبلغ 122 میلیارد ریال به1500 میلیارد ریال دریافت شد؛ چراکه یکی از الزامات ورود شرکت های بیمه به سرزمین اصلی داشتن حداقل سرمایه 1500 میلیارد ریالی بود.

به گفته خدایاری، در مدت زمانی که بیمه حافظ اقدامات لازم در خصوص افزایش سرمایه را انجام داد و مجوز مربوطه را دریافت کرد، بخشنامه ای از سوی هیات وزیران ابلاغ شد که بر اساس آن حداقل سرمایه شرکت های بیمه برای ورود به سرزمین اصلی 3000 میلیارد ریال شد.

دیگران چه می خوانند:

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیمه حافظ فرایند افزایش سرمایه خود تا 500 میلیارد ریال را طی کرده و اقدامات لازم را انجام داده بود، افزایش سرمایه شرکت در مرحله اول در انتهای سال 1400 نهایی و مبلغ 500 میلیارد تومان در حساب ها ثبت شد.

معاون مالی و اداری بیمه حافظ تاکید کرد: افزایش سرمایه با تایید اعضای هیات مدیره و یا توجه به بخشنامه هیات وزیران مستقیما برای سرمایه 3000 میلیارد ریالی در دستور کار قرار گرفت.

وی عنوان کرد: پیرو انجام کلیه اقدامات لازم توسط شرکت بیمه حافظ، سازمان بورس و اوراق بهادار طی مجوز شماره 139-014/1921014 مورخ 13 آذر ماه 1401 برگزاری مجمع عمومی فوق العاده سهامداران جهت بررسی و تایید افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 500 میلیارد ریال به 3 هزار میلیارد ریال را مورد تایید قرار گرفت.

خدایاری با اشاره به تایید صورت گرفته برای افزایش سرمایه گفت: در مدتی بسیار کوتاه و بلافاصله پس از تایید مجمع شرکت، در مرحله اول این اقدام سرمایه شرکت از 500 میلیارد ریال به 1،859 میلیارد ریال (افزایش به میزان 1،359 میلیارد ریال معادل 272 درصد سرمایه فعلی) از محل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت افزایش خواهد یافت و بلافاصله پس از آن و در مرحله بعدی سرمایه شرکت به 3000 میلیارد ریال (به میزان 1،141 میلیارد ریال معادل 61 درصد سرمایه جدید - 1،859 میلیارد ریال ) از محل آورده نقدی سهامداران خواهد رسید.

وی تاکید کرد: یکی از علت‌های اصلی این افزایش سرمایه گسترش فعالیت شرکت بیمه حافظ به کل سرزمین زیبای ایران است که بلافاصله پس از ثبت افزایش سرمایه و اخذ مجوزهای لازم عملیاتی خواهد شد.

افزایش سرمایه «یک تیر و چند نشان»

معاون مالی و اداری بیمه حافظ اظهار کرد: برای فعالیت های بیمه گری، داشتن دارایی های مناسب و نقدینگی لازم برای سرمایه گذاری های سودده یکی از مهم ترین فاکتورها است تا بتوان سودآوری مناسب برای منابع ورودی بیمه گذاران به ویژه بیمه های عمر و سرمایه گذاری را فراهم کرد.

به گفته خدایاری، فارغ از اینکه بیمه حافظ در سرزمین اصلی فعالیت کند یا نه؛ این افزایش سرمایه یکی از فاکتورهای اصلی دیگری است که به شرکت توانایی انجام صحیح فعالیت های بیمه گری خود را می دهد.

وی همچنین به اهمیت توانگری شرکت های بیمه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با روند مناسب فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته سطح توانگری شرکت با 154 درصد به سطح یک ارتقا پیدا کرده است و جزو شرکت های بیمه ای با سطح توانگری بسیار مناسب محسوب می شود.

معاون مالی و اداری بیمه حافظ از تاثیر افزایش سرمایه شرکت های بیمه ای بر ارتقاء  ظرفیت نگهداری خبر داد و اظهار کرد: زمانی که بیمه نامه ای توسط شرکت بیمه صادر می شود بر اساس محاسبات بیمه مرکزی مشخص می شود که آن شرکت تا چه میزان می تواند ریسک آن بیمه نامه را نزد خود نگاه دارد و اگر از سطح تعیین شده بیمه مرکزی عبور کند باید به شرکت های اتکایی واگذار شود. از این رو بیمه حافظ با افزایش سرمایه توانسته است با یک تیر چند نشان بزند و علاوه بر ارتقا توانگری خود، ظرفیت نگهداری ریسک خود را نیز افزایش دهد و عملاً فعالیت بیمه گری را برای خود انجام دهد و در نهایت یکی از شروط اصلی ورود به سرزمین اصلی را محقق کند.

ورود بیمه حافظ به سرزمین اصلی تا نیمه اول 1402

خدایاری تشریح کرد: چهار شرط لازم برای ورود به سرزمین اصلی وجود دارد که یکی از آنها افزایش سرمایه 3000 میلیارد ریالی بود که با دریافت مجوزهای لازم در حال تحقق است.

وی ادامه داد: در این راستا شرکت باید سهامی عام باشد که بیمه حافظ از سال 92 این شرط را محقق کرده است و همچنین قوانین مربوط به حاکمیت شرکتی در آن رعایت شود که در حال حاضر  بیش از 90 درصد از آن محقق شده است.

معاون مالی و اداری بیمه حافظ با اشاره به چهار نکته یاد شده برای دریافت تایید بیمه مرکزی جهت ورود به سرزمین اصلی اظهار کرد: طبیعتاً پس از افزایش سرمایه 3000 میلیارد ریالی و با توجه به گزارش های توجیهی ارسال شده و هماهنگی های صورت گرفته به سرعت این روند طی خواهد شد. در این راستا، تصور بر این است که تا نیمه سال آینده ورود بیمه حافظ به سرزمین اصلی محقق شود./

فرایند افزایش سرمایه شرکت بیمه حافظ به 3000 میلیارد ریال و ورود به سرزمین اصلی کلید خورد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟